Навіщо Вам потрібно доменне ім'я?

Коли нам потрібно отримати яку-небудь інформацію, всі ми звертаємося до послуг Інтернет.

Основною задачею Інтернет є забезпечення комунікації між користувачами з метою обміну інформацією. Інтернет споконвічно був задуманий як засіб для передачі інформації і його основою є система доменних імен, яка створена і керується міжнародною корпорацією ICANN (The Internet Corporation for Assigned Names and Numbers – Інтернет-корпорація з присвоєння доменних імен і номерів). Ключем до пошуку необхідної інформації в мережі Інтернет є доменне ім'я (домен).

Якщо Ви хочете, щоб Вас знаходили в мережі Інтернет, Ви повинні мати свій сайт і власне доменне ім'я.

Структура кожного доменного імені складається, щонайменше, з двох частин: доменного імені верхнього (першого) рівня – національного або міжнародного, і до сучасного імені другого рівня, що забезпечує ідентифікацію певного сайту. Також доменні імена можуть бути третього, четвертого і наступних рівнів.

Міжнародні доменні імена верхнього рівня – це імена типу «соm» - для комерційних організацій, «org» - для некомерційних структур, «edu» - для навчальних закладів.

Національні доменні імена верхнього рівня ідентифікують держави, в яких вони зареєстровані: .ua – для України; .us – для США; .de – для Німеччини та інші.

Національні доменні імена другого рівня складаються із зазначення країни та назви певного сайту, наприклад - imena.ua, inventa.ua, hostmaster.ua та інші.

Домен .ua був делегований Україні у 1992 році. З тих пір Україна володіє мережею доменів другого рівня *.ua, яка містить в даний час понад 560 тис. доменних імен.

Реєстрацією доменів другого рівня займаються акредитовані організації ICANN. В Україні такою організацією є створене у 2001 році ТОВ «Хостмай-стер» (www.hostmaster.ua). Саме ця компанія є єдиним адміністратором домену верхнього рівня .ua. а також здійснює реєстрацію та адміністрування доменів другого рівня ****.ua.

При цьому необхідною умовою отримання домену другого рівня, згідно Правил домену .UA, є наявність у заявника зареєстрованої торговельної марки.

Як зареєструвати домен в Україні?

Якщо Ви бажаєте зареєструватися в сегменті .UA і отримати домен другого рівня, Вам потрібно спочатку отримати свідоцтво на торговельну марку в Україні щодо будь-яких товарів або послуг.

Щоб зареєструвати торговельну марку в Україні необхідно:

  1. Розробити словесне позначення, яке буде реєструватися в якості торговельної марки.
  2. Визначити перелік товарів і послуг, у відношенні яких буде використовуватися торговельна марка.
  3. Надати реквізити заявника, на ім'я якого буде зареєстрована торговельна марка.

Після отримання необхідної інформації, зазначеної у пунктах 1-3, нами складається проект кошторису, у якому розглядаються різні підходи до реєстрації торговельної марки в Україні та можливі варіанти реєстрації доменного імені в сегменті .UA.

Залежно від узгодженої з Вами стратегії і тактики реєстрації доменного імені в сегменті .UA, нами виконується пошук по торговельним маркам, заявлених і зареєстрованих в Україні.

Далі нами готується і подається комплект матеріалів заявки на реєстрацію торговельної марки у Патентне відомство України.

Термін реєстрації торговельної марки в Україні складає 12-15 місяців від дати подання заявки у патентне відомство України. Ця процедура при необхідності може бути прискорена, для чого сплачуються відповідний державний збір (мито).

Вартість реєстрації домену в Україні

Вартість реєстрації домену в Україні складається з вартості реєстрації торговельної марки в Україні і власне реєстрації домену в сегменті .UA.

 

Вартість реєстрації торговельної марки в Україні

Найменування послуги Державний збір, грн. Послуга компанії, грн.
1. Попередня перевірка торговельної марки - 800,00

2. Підготовка та подання комплекту матеріалів заявки на торговельну марку:

додатково за кожний клас товарів/послуг понад одного

додатково за подання заявки в кольорі

3200

3200

800

2000

-

-

3. Прискорення реєстрації торговельної марки в Україні * min 5220 1000
4. Підготовка і подання заперечення на попереднє рішення патентного відомства про відмову в реєстрації - 2700
5. Видача свідоцтва на торговельну марку 85 -

6. Публікація про видачу свідоцтва на торговельну марку за кожен клас товарів/послуг

додатково за публікацію у кольорі

600

200

1000

-

 

*- державне мито за прискорення розгляду заявки залежить від кількості класів, виду заявленого позначення (словесне, зображувальне і комбіноване). Тому на етапі подання заявки на реєстрацію торговельної марки фахівці компанії «Інвента» розроблять стратегію реєстрації торговельної марки і визначать її вартість.

Орієнтовні терміни реєстрації торговельної марки в Україні:

  • звичайний термін реєстрації (без прискорення) – 16-20 місяців;
  • реєстрація торговельної марки з прискоренням розгляду заявки у Патентному відомстві України – 8-9 місяців.

Вартість реєстрації домену в сегменті .UA

 

Найменування послуги

Послуги

ТОВ «Хостмайстер», грн.

Послуга компанії, грн.
1. Підготовка і подання документів, пов'язаних з реєстрацією домену в сегменті .UA 1545 800
2. Продовження терміну реєстрації доменного імені в сегменті .UA 1545 800

 

Орієнтовний термін реєстрації домену в сегменті .UA: 1-2 дні.

(прискорена процедура реєстрації домену в сегменті .UA не передбачена).

Нагадуємо, що, поряд з включенням зареєстрованої торговельної марки до складу доменного імені, вона повинна фактично використовуватися своїм власником на ринку України відносно конкретних товарів або послуг, які вказані у виданому свідоцтві на торговельну марку.

Компанія «ІНВЕНТА» може виконати для Вас весь комплекс послуг по реєстрації торговельної марки в Україні та доменного імені в сегменті .UA.


Дивіться також матеріали на цю тему:


На печать