Для реєстрації авторського права на комп'ютерну програму і отримання свідоцтва необхідно подати в Міністерство економічного розвитку і торгівлі України належним чином складену заявку. Подана заявка розглядається на відповідність встановленим вимогам, після чого приймається рішення про реєстрацію комп'ютерної програми і видачі свідоцтва, або про відмову в реєстрації. Середній термін розгляду заявки становить 1 місяць.

З метою виключення отримання відмови в реєстрації Вашого твору, ми пропонуємо Вам скористатися послугами наших патентних повірених, які підготують і оформлять документи, необхідних для подання заявки.

Загальна вартість реєстрації авторських прав в Україні, включаючи державні збори, становить для фізичних осіб - 2100,00 грн, а для юридичних осіб - 2800,00 грн.

Враховуючи, що комп'ютерні програми, зокрема веб-сайти, створюються згідно з договорами замовлення і їх авторами виступають наймані працівники, то в такому випадку реєстрації підлягають безпосередньо договори про передачу майнових прав на комп'ютерну програму від авторів до замовника.

Перелік документів, необхідних для подачі заявки на реєстрацію авторського права на комп'ютерну програму:

  1. Вихідний код комп'ютерної програми (в паперовому або електронному вигляді) в довільному обсязі.
  2. Керівництво користувача комп'ютерною програмою у вільній формі.
  3. Відомості про автора або авторів твору на українській мові (ПІБ, місце проживання, дата народження).
  4. Відомості про замовника, якщо комп'ютерна програма була розроблена третіми особами на підставі договору.
  5. Довіреність патентним повіреним на представництво інтересів автора перед Державною службою інтелектуальної власності України.

Основним законодавчим актом України щодо авторського права і суміжних прав є Закон України "Про авторське право і суміжні права" в редакції від 22.05.2003 р.

Закон встановлює термін дії майнових прав протягом усього життя автора і 70 років після його смерті, (винагороду за використання твору після смерті автора отримують його спадкоємці).

Відповідно до Закону передбачена охорона комп'ютерних програм за допомогою механізму авторського права за аналогією з літературними творами. Це означає, що захист авторським правом поширюється саме на текст коду і не поширюється на принципи, методи, процеси або процедури, які використовуються в програмі. По суті, авторське право захищає не алгоритм (ідею), а її матеріальне втілення, представлене у вигляді набору чисел, слів, кодів, схем, символів чи в будь-якому іншому вигляді, який може зчитувати комп'ютер.

Але, разом з тим, тільки реєстрація авторського права на комп'ютерну програму (базу даних, сайт) дає можливість отримати охоронний документ (свідоцтво), який підтверджує приналежність авторських прав тій чи іншій особі. Свідоцтво є єдиним переконливим засобом підтвердження свого авторства на твір у разі його неправомірного використання іншими особами, в судових справах, при укладанні угод на отримання винагороди за використання програми тощо.

 Бланк для реєстрації авторських прав pdf


Дивіться також матеріали на цю тему:


На печать